Power cut on Monday to be announced by RED UNION FENOSA

Power outage in some regions is expected on Monday, October 16, announced by RED UNION FENOSA. 

Chişinău, Botanica sector:

  • Independenţei st. 7, 7/2 - between 09:00 - 13:00
  • Independenţei st. 9/3, 9/4 - between 13:00 - 17:00
  1. Chişinău, Botanica sector, Sîngera district:
  • streets of A. Donici, A. Mateevici, Chişinău, Dealul Leului, M. Eminescu, Munseşti, Păcii - between 10:00 - 17:00 (an hour).
  1. Chişinău, Buiucani sector:
  • streets of Bariera Sculeni 38, Bariera Sculeni 7, 20-48, 23, Basarabilor 37, Călăraşi 78, Milano 5-19, 58-68, Torino 1-29, 2-12 -between 09:25 - 17:25
  • streets of E. Coca 59, I. Neculce 10, 12, 12/1, Ioan Livescu 29, Ştefan Neaga 67, 74 -between 13:00 - 17:00
  1. Chişinău, Buiucani sector, Durleşti district:
  • streets of Gribov, Eminescu Păcii -between 09:30 - 17:00
  1. Chişinău, Buiucani sector, Vatra district:
  • streets of Alexandru cel Bun 9999, Ştefan Vodă 53, 69, 143, 143K, Vatra 999 - between 09:40 - 17:00
  1. Chişinău, Buiucani sector, Ghidighici commune:
  • streets of Ştefan cel Mare şi Sfînt 9009 -between 09:30 - 17:00
  1. Chişinău, Buiucani sector, Truşeni commune:
  • streets of Chicera Petru 4, 19, 9999, Truşeni 999, 8126, 9004, 9007, 9008, 9012, 9999 -between între 09:40 - 17:00
  1. Chişinău, Centru sector:

 

  • streets of 31 August 1-15, 2-20, 31 August 1-9, 2-26, Caucaz 1-13, 4-22, Caucaz 1-27, 2-16, Ciuflea 12, Dumbrăvii 1,2, Hruşcă 1-11, 2-8, Hruşcă 1-5, 2-4, I. Vasilenco 2, 22-36, Stejăreni 1, Trandafirilor 5, Valea Trandafirilor 1-11, 4-14 - between 09:30 - 17:00
  • streets of Drumul Viilor 30-34, 67-97, Frumoasa 43-71, 56-88, şos. Hînceşti 53-58, Valea Dicescu 107-119, 144-160, V. Docuceaev 13-31, 26-42 - between 09:20 - 18:00
  • streets of Calea Basarabiei 10, 10/2, Căbunari 25-33, 32-38, Scoreni 8A, Tăbăcăria Veche 18-40, 19-25 - between 10:00 - 17:00(1ora)
  • streets of M. Lermontov 11, Sf. Vineri 16, 16A - between 09:00 - 17:00

 

  1. Chişinău, Ciocana sector:
  • streets of Vadul lui Vodă 17, 17 A,B,F,G,I,J,K,L,P,R,S,T,U,V,Y -between 09:20 - 17:30
  1. Chişinău, Ciocana sector, Budeşti commune:
  • streets of Alecu Russo, Budeşti, Clopotnitei, Columna, Decebal, Florilor, Mitropolit Varlaam, Pintea Pavel, Velicico - between 09:00 - 17:30
  1. Chişinău, Rîşcani sector:
  • Moscova 12/1, 14/1 - between 09:30 - 17:00
  • streets of A. Russo 2, 9001, Kiev 6, 6/1, 8/1, 10/1, 11, 12/1, 14/1, 14/2, 16, 16/1, 16/2, 16A, 26 - between 09:30 - 18:00 
  1. Chişinău, Rîşcani sector, Grătieşti commune:
  • streets of V. Maiacovskii, V. Micle, Tarinei, P. Movilă, Gribov, Bucovinei - between 09:30 - 18:00
  1. Anenii Noi:
  • streets of A. Şciusev, Berzarin, Kosmodimeanskaia, Nucarilor, str-la Prieteniei, str-la Uzinilor, Victoriei - between 09:00 - 11:00
  • Bulboaca - between 08:00 - 18:00
  • Chirca - between 09:30 - 11:30
  • Cobusca Veche - between 09:55 - 17:55
  • Hîrbovăţ - between 10:00 - 18:00
  • Roşcani -between 08:00 - 17:00
  1. Basarabeasca:
  • streets of Alexandru Puєkin Jd, Basarabia str-la Jd, Depoului Jd, Matrosov, Matrosova Jd, Mira Jd, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol Jd, Raketnaia, Raketnaia Jd, Stepnaia, Stepnaia Jd, Vladimir Maiacovski Jd -between 09:00 - 10:00
  • streets of Lesnaia, Şkolinaia - between 09:30 - 17:00
  1. Cahul:
  • streets of George Coşbuc, Movilă, Nicolae Milescu Spătarul -between 09:00 - 11:00
  • Giurgiuleşti: streets of Chişinevscaea, Comsomoliscaea, Cosmonavtov, Dunaiscaea, Independentei, Mecanizatorilor, Mihail Koţiubinschi, Moldavii, Molodejnaea, Novaea, Octeabriscaea, Per.Plotnicova, Plotnicova, Pogranicinaea, Sadovaea, Sadoveanu Mihai, Serghei Lazo, Sov.Armii, Sov.Moldavii, Sovetscaea, Sportivnaea, Trandafirilor - between 09:30 - 18:30
  • Vadul lui Isac - between 08:15 - 09:15
  • Taraclia de Salcie, Tartaul de Salcie -between 09:00 - 17:00
  1. Cantemir:
  • Flocoasa - between 09:00 - 17:00
  1. Comrat (UTA Găgăuzia):
  • streets of 40 Ani ai Biruinţei, Lomonosov, Morozov, Octeabriskaia, Viniţa, Vîsoţcovo - between 14:30 - 15:30
  • streets of Alexandru Puşkin, Galaţan, Gavrilov, Lenin, Pobeda, Tretiakov - between 10:45 - 11:45
  • streets of Dnestrovsk, Dostoevski, Melnicinaia - between 09:00 - 16:30
  • streets of Galaţan, Kotovski, Pobeda, Tretiakov -between 09:00 - 10:45
  • streets of Kuzneţov, Lenin, Pobeda - between 12:00 - 13:00

 

  • Congaz: streets of Kotovski, Octeabrskaia - between 16:00 - 17:00
  • Vulcăneşti: streets of Cahul, Rumeanţeva - between 09:30 - 18:30
  • Vulcăneşti: streets of 25 Siezda, Cahul, Mihail Frunze, Ostrovscogo, Serghei Lazo, Serghei Lazo - between 10:00 - 14:30
  •  
  1. Călăraşi:
  • streets of Mihail Sadoveanu, Mihail Sadoveanu 1 str-la, Mihail Sadoveanu str-la 2, Mitropolit Varlaam, Mitropolit Varlaam 1 str-la, Mitropolit Varlaam 2 str-la, Păcii, Păcii 1 str-la, Petru Rareş, Tineretului - between 09:45 - 17:15
  • Hîrbovăţ - between 09:00 - 17:00
  • Horodişte - between 11:00 - 17:00
  • Parcani -between 11:00- 12:00
  • Răciula - between 09:00 - 17:00 
  1. Căuşeni:

 

  • streets of Alba Iulia, Alecu Russo, Anna Şi Alexandru, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Boris Glavan, Iachir Ion, Mihail Kogălniceanu, Mitropolit Varlaam, Serghei Lazo, Ştefan Cel Mare 4 str-la, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Ştefan Cel Mare 5 str-la - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 18:00
  • streets of Alexei Mateevici, Frunza Nucului, Nucului 1 str-la - between 08:30 - 10:00
  • streets of Ştefan cel Mare, Ciocana, Ciocana Mică, Fîntînilor, Ion Soltîs, M. Costin, P. Rareş, Toma Roman, Dragoş Vodă -between 10:00 - 18:00

 

  • Cîrnăţenii Noi - between 09:30 - 17:30
  • Florica - between 10:15 - 12:00
  • Opaci - between 09:00 - 19:00
  • Plop - between 13:00 - 16:30
  • Zolotievca, Larga, Ochiul Roş, Picus, Pervomaisc, Constantinovca - between 10:00 - 18:00
  1. Criuleni:
  • Coşerniţa -between 09:00 - 17:00
  • Slobozia Duşca, Oniţcani (Criuleni: streets of Miciurin, Polevaia) - between 09:00 - 17:00
  • Zăicana - between 09:30 - 17:00
  1. Hînceşti:

 

  • streets of Alexandru cel Bun, şos. Cişmelei, Demnitatea, M. Drăgan, Melioratorilor, M. Hîncu, V. Crăsescu - between 09:00 - 18:00
  • streets of Grădinilor, Ion Creangă, Bucovina, Mănăstirea Căpriana, M. Eminescu, N. Gogol, P. Movilă - between 08:55 - 10:30
  • Bălceana - between 09:40 - 17:40
  • Buţeni - between 09:50 - 18:50
  • Caracui - between 09:55 - 11:30
  • Logăneşti - between 09:55 - 14:30
  • Secăreni -between 09:25 - 18:00
  1. Ialoveni:
  • streets of 27 August, A. Hâjdeu, Chilia, Decebal, Florilor, Hotinului, Ialoveni, Ştefan cel Mare, V. Zarzăre - between 09:30 - 17:30
  • Gangura, Răzeni, Mileştii Noi - between 09:35 - 19:00
  • Malcoci, Nimoreni - between 09:25 - 19:00
  • Moleşti - between 09:30 - 17:30
  • Ulmu - between 10:00 - 19:00
  1. Leova:
  • Tomai - between 09:30 - 17:00
  1. Nisporeni:

 

  • streets of Ştefan cel Mare, Basarabia, Gr. Adam, Ion Soltîs, Luceafărul, M. Frunze, Suveranităţii, Toma Ciorbă  -between 09:00 - 12:00

 

  • Boldureşti, Brătuleni, Cîrneşti - between 09:00 - 17:00
  • Vărzăreşti:  Ştefan Neaga st. - between 13:00 - 16:00
  1. Orhei:
  • streets of 31 August 1989, Baladelor, Constantin Brîncuşi, Făguraş, Lăcrămioarelor, Meşterul Manole, Meşteşugarilor, Mureş, Nicolae Testemiţeanu, Nistreană, Sfînta Ana, Viorelelor, Zidarilor - between 11:00 - 15:00
  • streets of 31 August, C. Brîncuşi, Meşterul Manole, Mureş, N. Testemiţeanu, Nistreană, Sfînta Ana - between 09:00 - 17:00
  • streets of Baladelor, Bălcescu Nicolae, Bălcescu Nicolae., Căpriana, Condriţa, Inculeţ Ion, Inculeţ Ion 1 Str-La, Izvorul Cucului, Lăcrămioarelor, Magnolie, Malarciuc G., Nistreană, Norocului, Sfîntul Nicolae, Slobozia - between 09:00 - 17:00
  • Berezlogi - between 09:00 - 18:00
  • Dîşcova -between  09:00 - 19:00
  • Lucăşeuca - between 08:30 - 18:00
  • Peresecina- cons. Juridici - between 09:10 - 19:30
  • Puţintei - between 11:45 - 17:00
  1. Străşeni:
  • streets of Ştefan cel Mare, Prieteniei - between 13:00 - 16:00
  • Drăguşeni - between  09:45 - 17:30
  • Scoreni - between 10:45 - 17:45
  • Sireţi - between 09:00 - 16:00
  1. Ştefan Vodă:
  • Antoneşti: streets of A. Vakulova - between 10:00 - 20:00
  • Cioburciu: streets of Lenin - between 09:50 - 17:50
  • Copceac: streets of Bulgară, Ceapaev, Molodejnaia, Vinogradnaia - between 08:30 - 20:00
  • Talmaza: streets of 27 August, 31 August, 9 Mai, A. Sîrghi, Banikov, D. Cantemir, Doina, Gagarin, Luceafărul, M. Gorikii, M. Frunze, Nistrului, Prietenia, V. Alecsandri, Viilor - between 09:20 - 17:20
  • Grădiniţa: streets of 1 Mai, Cutuzov, Gagarin, Lenin, Lesnaia, Mira, Molodejnaia, Podedî, S. Lazo, Sovetscaia- between 09:20 - 17:20
  • Leuntea: streets of A. Puşkin, Chirov, Cicalov, Jucov, Lenin, Matrosov, M. Gorikii, M. Frunze, Titova- between 09:20 - 17:20
  • Valea Verde - between 09:20 - 17:20
  1. Taraclia:
  • streets of Bulgară, Cara Veaceslav, Ceabanova V., Curcenco, Kotovski, Kotovski, Kurcenko, Mati Bolgaria, Matrosov, Mira, Octeabriskaia, Pervomaiskaia, Pirogov, Polevaea, Serebreak, Stepnaia, Taraclia, Vasilii Ceapaev - between 10:00 - 18:00
  • Tvardiţa: streets of Ciapaeva, Serghei Lazo - between 09:30 - 10:30

Related news:

Lasă un comentariu