Power cut on Friday announced by RED UNION FENOSA

In order to improve the service provide to the clients, UNION FENOSA announces the power cut on Friday, November 17. 

  1. Chişinău, Botanica Sector:
  • Cetatea Albă 101-139, 122-140, Hanul Morii 96, 103-107, 115, 121, 96, 104-142, Istra 5 St. - partially between 09:30 - 17:30
  1. Chişinău, Buiucani Sector:
  • Alba Iulia 75, 75V, 75Q, 79/1, 79/2, 81, 81/2, 81/3, 81/4, 81/5, 81/6, 81/7, 81/8, 85/2, 89/2, 89/3, 93/2, 97/2, 188/1, Balcani road 7, 12, 15, 16, 5 Balcani road 10/1, 16, Balcani road 11, Basarabilor 1-25, 2-26, Codrilor 8, 10, Ion Buzdugan 4-24, Muşatinilor 1-29, Aluniş 9 St. - partially between 09:30 - 17:00
  • B. Lăutaru 1-19, 35, 41, 2-16, Primăverii 44, Ştefan Neaga 6, 8, 10, 14, 15, 15A, 17, Vissarion Belinskii 32/1 St. - partially between 08:30 - 17:00
  • B. Lăutaru 26A, 28, 28/1, 32, Ioana Radu 13-19, 14-20, 15/1, 15A, 17A, Ştefan Neaga 16-38, 17-41, T. Ciobanu 1-23, 2-22 St. -  partially between 09:30 - 17:00
  • Buiucani 2, 6, 13A, Ciprian Porumbescu 1-31, 2-18, Ion Neculce 3, M. Tănase 1-17, 2-22, Primăverii 25, Ştefan Neaga 5, 7, 9, 11, V. Lupu 8, 16/1, V. Belinskii 2/1, 2/2, 2A, 2B, 6, 8, 10 St. - partially between 09:00 - 17:00
  1. Chişinău, Buiucani Sector, Durleşti town:
  • B. Zavatin, E. Stratan, Bisericii St. - partially between 09:30 - 17:00
  1. Chişinău, Ciocana Sector, Budeşti commune:
  • Chişinăului, Budeşti, Drumul Viilor,  M. Eminescu, M. Sadoveanu, Mitr. Varlaam, Şcolii St. - partially between 09:00 - 17:00
  1. Chişinău, Rîşcani Sector, Goianul Nou village:
  • E. Doga, Gloriei, Mioriţa, Păcii, Tineretului, V. Alecsandri St. - partially between 08:30 - 17:00
  1. Anenii Noi:
  • Hîrbovăţ - partially between 10:00 - 18:00
  1. Basarabeasca:
  • Karl Marx, Octombrie, 28 Iunie St. - partially between 14:00 - 16:30
  • Sadaclia: Tineretului, Molodejnaia, M. Frunze St. - partially between 09:00 - 10:00
  1. Cahul:
  • Andruşul de Sus - partially between 07:00 - 17:30
  • Brînza: Iujnaia, Lenin, M. Frunze, Pobedî, Prutului, S. Lazo, Sovetscoi Armii St. - partially between 14:00 - 15:00
  • Colibaşi: Uliţa Mare, Ştefan cel Mare, Horelor, Grădinilor, Caişilor, Bisericii St. - partially between 15:30 - 16:30
  • Vadul lui Isac - partially between 10:00 - 16:00
  1. Cantemir:
  • Coştangalia - partially between 09:00 - 17:00
  1. Comrat (UTA Găgăuzia):
  • Cazaclia: S. Lazo, Miciurin St. - partially between 10:00 - 11:00
  • Tomai: Miciurin, Lenin, Cotovschi, Ceapaev, Chirov, Şcolinaia St. - partially between 14:00 - 15:00
  • Tomai: Lenina, Lomonosova, Mira, Zarecinaea St. - partially between 08:45 - 16:30
  1. Călăraşi:
  • Hogineşti - partially between 09:00 - 17:00
  1. Căuşeni:
  • A. Mateevici, Calea Brezoii, Trei Fîntîni, Meşterul Radu, Meşterul Voicu, 2 Trei Fîntîni, V. Lupu St. - partially between 14:30 - 16:00
  • Baurci, Chircăieştii Noi village - partially between 10:00 - 18:00
  • Cîrnăţenii Noi - partially between 10:00 - 18:00
  • Sălcuţa - partially between 10:00 - 17:00
  • Ucrainca - partially between 10:00 - 18:00
  • Zolotievca - partially between 10:00 - 13:00
  1. Cimişlia:
  • 22 Decembrie, C. Stere, Cosmonauţilor, I. Creangă, V. Micle St. - partially between 15:50 - 16:50
  • 27 August, Alexandri Vasile , Alexandru Cel Bun, Alexandru Cel Bun, Alexandru Donici, Alexandru Marinescu, Cimislia, Constantin Stere, Grigore Ureche, Ioan Vodă, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu 2, Mihai Eminescu, Mioriţa, Miron Costin, Mitropolitul Dosoftei, Nicolae Bălcescu, Perciun A., Petru Movilă, Petru Zadnipru, Serghei Lazo, Ştefan Vodă, Traian, Valul Lui  Trăian, Vasile Alecsandri St. - partially between 09:00 - 17:00
  • Ştefan cel Mare  - partially between 14:30 - 15:30
  • Abaclia: A. Mateevici, Cogîlnic, Grădinilor, I. Dodic, Independenţei, livezilor, Şcolinaia St. - partially between 09:30 - 13:30
  1. Criuleni:
  • Coşevogo, Pobedî, Păcii, Stepelor, Stepnaea, Tineretului, Victoria, Ştefan Neaga St. - partially between 09:00 - 17:00
  • Măgdăceşti: str. Burebista, Neculce, Măgdăceşti, Ştefan cel Mare, T. Arghezi - partially between 09:30 - 17:00
  1. Hînceşti:
  • Profr. Ion Dumenic St. - partially between 09:00 - 18:00
  • Calmaţui - partially between 13:00 - 14:30
  • Cărpineni: 31 August, Alexandru Cel Bun , Ceapaeva, Codrilor, Mircea Cel Batrin, Pădurilor, Pervomaiscaea, Sovetscaea, Svetlîi, Svetlîi St. - partially between 10:00 - 18:00
  • Cioara - partially between 16:00 - 17:30
  • Mereşeni - partially between 09:10 - 17:10
  1. Ialoveni:
  • 27 August, A. Hâjdeu, Chilia, Decebal, Florilor, Hotinului, Ialoveni, Ştefan cel Mare, V. Zarzăre St. - partially between 09:00 - 17:00
  • Cărbuna - partially between 09:20 - 19:00
  • Horodca village - partially between 09:00 - 18:00
  • Puhoi - partially between 11:00 -14:00
  • Puhoi - partially between 14:00 - 17:00
  • Ulmu - partially between 09:00 - 18:00
  • Văratic - partially between 09:40 - 18:00
  • Văsieni - partially between 09:30 - 18:30
  1. Leova:
  • Sărata Nouă: Doina, Litoralului, Livezilor, Sărata Nouă, Tineretului St. - partially between 13:00 - 16:30
  • Sărata Nouă: Litoralului, Sărata Nouă, Ştefan cel Mare şi Sfînt St. - partially between 09:00 - 12:00
  1. Nisporeni:
  • Chişinăului, Toma Ciorbă St. - partially between 09:00 - 17:00
  • Marinici - partially between 10:00 - 17:00
  1. Orhei:
  • Acad. Sergiu Rădăuţan, Eliberării, Haiducul Grozeşti, Pluguşorului, Răzeşilor, Tricolorului St. - partially between 09:00 - 17:00
  • Ciobanu Tamara, Colindătorilor, Colinelor, Constantin Stamati, Floriilor, Nouă, Pelivan Ion, Roman Tudose, Roman Tudose, Stere Constantin, Unirii St. - partially between 09:00 - 17:00
  • Berezlogi - partially between 09:30 - 17:00
  • Butuceni, Morovaia village, Trebujeni village - partially between 09:00 - 17:00
  • Piatra - partially between 08:00 - 17:30
  1. Străşeni:
  • Recea - partially between 09:00 - 11:00
  • Recea - partially between 12:00 - 15:00
  1. Ştefan Vodă:
  • Livezilor St. - partially between 09:00 - 17:00
  • Caplani: Ştefan cel Mare, Lenin St. - partially between 10:00 - 18:00
  • Crocmaz: Chirova, Colhoznaea, Comsomoliscaea, Dacia, Gherdima, Lenina, Maxim Gorkii, Mira, Naberejnaea, Renaşterii, S.Crocmaz, Şcolinaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Suvorov, Toma Ciorbă, Zelenaea St. - partially between 09:30 - 17:30
  • Talmaza: 27 August, Izvoarelor, M. Gorikii St. - partially between 09:20 - 17:20
  1. Taraclia:
  • Copceac: Dimitrova, Pobedо, Şciusev St. - partially between 09:30 - 17:00
  • Mirnoe: Stepnaia, 8 Martie St. - partially between 10:00 - 11:00
  1. Teleneşti:
  • Mîndreşti - partially between 09:30 - 17:00

Lasă un comentariu